Czy telewizja „lubi” żużel?

Mecze żużlowe są transmitowane przez stacje telewizyjne, najczęściej o profilu sportowym, choć najbardziej prestiżowe zawody są pokazywane także w kanałach ogólnotematycznych. Dotyczy to rzecz jasna tych krajów, w których czarny sport cieszy się popularnością – Polska stanowi w tym zakresie doskonały przykład.

Generalnie są wątpliwości wśród miłośników żużla, czy da się go pokazać w telewizji w sposób atrakcyjny i oddający charakter widowiska. Wiele osób uważa, że jest to dyscyplina typowo stadionowa, która najlepiej wypada oglądana z trybun.

Pomimo tego mecze żużlowe są przez telewizję realizowane i to na różnych szczeblach rozgrywek. W Polsce nie tylko lokalne stacje pokazują także mecze drużyn spoza Ekstraligi, które dopiero do niej aspirują.

Nie przeszkadza to im w skupianiu sporej jak na lokalne warunki rzeszy fanów, którzy przychodzą na stadion i podziwiają swoich zawodników. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że poziom zaplecza Ekstraligi w naszym kraju wcale nie jest niski i niektóre spotkania wypadają naprawdę interesująco.

Jeśli ktoś chce doświadczyć prawdziwego klimatu meczu żużlowego, zdecydowanie powinien udać się na stadion, ponieważ właśnie tam dzieją się rzeczy najciekawsze i tam można poczuć atmosferę tego wyjątkowego sportu. Unoszący się w powietrzu zapach spalanego paliwa oraz żużlowej nawierzchni toru nie jest możliwy do oddania przez żadną telewizyjną relację.

Nie mówiąc o tym, co dzieje się na trybunach, a fani speedwaya potrafią naprawdę „dorzucić do pieca”.