Elektroniczne symulatory speedwaya

Czasy mamy zdominowane przez komputery i szeroko rozumianą elektronikę. Jednym z przejawów tego stanu rzeczy jest ogromna popularność, jaką cieszą się gry komputerowe i konsolowe – w tym również te dotykające tematyki sportowej. Osoby, które chcą poczuć namiastkę rywalizacji i mieć realny wpływ na jej przebieg, z chęcią sięgają po takie rozwiązania.

Czy miłośnicy sportów motorowych, w tym również żużla, także są w stanie znaleźć coś dla siebie? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Powstają bowiem gry również z myślą o nich. Ciężko powiedzieć, aby symulatory speedwaya były szczególnie popularne w skali globalnej, bo realnie rzecz biorąc stanowią one przede wszystkim ciekawostkę i gratkę dla fanów tej konkretnej dyscypliny.

Ponieważ tylko część z nich w ogóle sięga po gry, spokojnie możemy zakwalifikować symulatory sportu żużlowego do grupy niszowych tytułów. Nie są więc one wydawane regularnie, a dostępne na rynku pozycje często mają już po kilka lat. Mimo to znajdują swoich amatorów, bo zapaleńcy często chcą znać wszystko, co ma z żużlem jakikolwiek związek.

Jak dotąd grą w tematyce żużla, która może liczyć na najwięcej fanów i największe zainteresowanie w samym środowisku, to seria Speedway Grand Prix. Doczekaliśmy się już kilku jej odsłon i co szczególnie ważne, posiada ona licencję BSI. W praktyce oznacza to, że w grze pojawiają się faktycznie istniejący zawodnicy, a także tory wzorowane na rzeczywiście istniejących.

Rozwiązanie to jest więc analogiczne wobec tego, które znamy z innych symulatorów – chociażby sztandarowej pod tym względem Fify.