Speedway w mediach

Osoby, które nie zawsze mają sposobność, by gościć na stadionach żużlowych, mają w Polsce naprawdę sporo możliwości śledzenia tego, co się w tej dyscyplinie dzieje. Wynika to z faktu, że żużel jest sportem bardzo popularnym, który przyciąga wielu odbiorców. Mecze rodzimej Ekstraligi są transmitowane w telewizji, podobnie jak rywalizacja w ramach Grand Prix oraz inne rozgrywki międzynarodowe. Żużlowcy zaliczani do najlepszych są w gronie dobrze znanych sportowców, a takie nazwiska jak Gollob czy Hampel są w głowie każdego sportowego kibica nad Wisłą.

Wyniki i relacje z ważnych żużlowych imprez są obecne we wszystkich telewizyjnych serwisach sportowych, co również nie zaskakuje i pokazuje jednoznacznie, że ludzie chcą o tym słuchać i chcą wiedzieć, co na czarnych torach się dzieje. Tak samo wygląda sytuacja, jeśli chodzi o prasę sportową. Ukazują się w Polsce periodyki poświęcone sportowi żużlowemu, są również kolumny dedykowane żużlowi w innych czasopismach sportowych. Fakt, że stoi za nim duża grupa kibiców robi swoje.

Oddzielnym zagadnieniem jest obecność żużla jako dyscypliny sportu w mediach lokalnych. W tych miastach, w których drużyny żużlowe działają i uzyskują dobre wyniki lub gdzie tradycje speedwaya są po prostu bogate, media lokalne w sposób naturalny zajmują się tym tematem. Bywa on nawet jednym z dominujących, ponieważ prasa lubi się skupiać na tych zagadnieniach, które są bliskie sercu ich przeciętnego odbiorcy. Widać to na przykładzie mediów w Lesznie, Zielonej Górze czy Wrocławiu.